خانه / آخرین پست ها / گزارشی از پوشش شبکه ۴G LTE در ایران
گزارشی از پوشش شبکه 4G LTE در ایران

گزارشی از پوشش شبکه ۴G LTE در ایران

نسل جدید شبکه موبایل که به نام های ۴G و یا LTE  معروف است عمر آن در کشورمان به ۵ سال هم شاید نرسد که این شبکه به صورت گسترده در ایران فعال شد و حالا می خواهیم گزارشی از کمپانی OpenSignal برای شما ارائه کنیم که رشد ۵۷ درصدی این شبکه در ایران خبر می دهد این گزارش در تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ بصورت رسمی توسط این شرکت ارائه شد در ادامه ببینید :

اُپن سیگنال جدیدترین گزارش خود در مورد وضعیت شبکه‌ 4G LTE را به تفکیک کشور‌های جهان منتشر کرده است. این کمپانی اطلاعات خود در مورد کیفیت شبکه‌ 4G را با استفاده از کاربران اپراتورهای مخابراتی و از طریق اپلیکیشن اُپن سیگنال دریافت می‌کند. کاربران می‌توانند با دریافت و نصب اپلیکیشن OpenSignal علاوه بر اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد پوشش شبکه‌ی ۴G، از طریق نقشه‌های موجود در این اپلیکیشن از پوشش شبکه‌ی ۴G برای اپراتورهای مختلف در انواع شهرها و کشور‌ها آگاه شوند.

اُپن سیگنال اعلام کرده است که با توجه به افزایش فعالیت‌ها در حوزه‌ی فناوری جدید ۵G و معطوف‌ شدن توجهات به این موضوع، اپراتورها همچنان در حال توسعه‌ و گسترش پوشش شبکه‌ی ۴G هستند. به گزارش این کمپانی، اپراتورها به‌سرعت در حال پوشش مناطق جدید با استفاده از شبکه‌ی ۴G و همچنین تبدیل زیرساخت‌های خود برای پشتیبانی از شبکه‌ی ۴G LTE هستند.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، به‌صورت میانگین کاربران در ۶۰ درصد از مواقع می‌توانند به شبکه‌ی ۴G LTE در کشورهایی که این فناوری در دسترس است، متصل شوند. در حال حاضر بیش از ۱۵ کشور دارای زیرساختی از شبکه‌های ۴G LTE هستند که سرعت دانلود ۳۰ مگابیت بر ثانیه در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند؛ حال آنکه میانگین سرعت دانلود به علت استفاده از ظرفیت پایین این شبکه در شماری از کشور‌ها پایین‌تر است.

OpenSignal اعلام کرده است که کشور کره‌ی جنوبی بار دیگر در رتبه‌های بالا جای گرفته است. این کشور از نظر پوشش شبکه در جایگاه اول و از نظر سرعت در مکان دوم قرار دارد. مجارستان، هلند، نروژ و سنگاپور نیز از جمله‌ی کشور‌هایی هستند که عملکرد بسیاری خوبی در رده‌بندی اخیر OpenSignal به نمایش گذاشته‌اند.

در نمودار زیر می‌توانید میزان پوشش شبکه‌ی ۴G را در کشور‌های مختلف مشاهده کنید. همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌کنید، کشور‌های شرقی کره‌ی جنوبی و ژاپن از نظر پوشش در رتبه‌ی اول و دوم قرار دارند. ایران با پوشش ۵۶.۸۲ درصدی در رتبه‌های پایین جای گرفته است.

 

گزارشی از پوشش شبکه 4G LTE در ایران

 

نمودار پایین مربوط به سرعت شبکه‌های ۴G LTE است. در این نمودار نیز سنگاپور و کره‌ی جنوبی به ترتیب با سرعت دانلود ۴۵ و ۴۳ مگابیت در هر ثانیه در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفته‌‌اند.

 

گزارشی از پوشش شبکه 4G LTE در ایران

 

OpenSignal نقشه‌ای جهانی را نیز منتشر کرده و در آن به نمایش وضعیت اینترنت ۴G LTE پرداخته است. کشور‌هایی که به رنگ خاکستری نمایش داده شده‌اند، در این آزمایش و بررسی حضور ندارند؛ چراکه به گفته‌ی اُپن سیگنال، اطلاعات دریافتی از این کشور‌ها به اندازه‌ای نبوده است که بتوان تحلیلی صحیح و درستی در مورد وضعیت شبکه‌ی ۴G در آن‌ها انجام داد.

 

گزارشی از پوشش شبکه 4G LTE در ایران

 

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط OpenSignal، این کمپانی برای تهیه‌ی آخرین گزارش از وضعیت شبکه‌های ۴G LTE بیش از ۱۹ میلیارد رکورد را مورد بررسی قرار داده که برگرفته از اطلاعات دریافتی از ۵۵۸,۲۶۰ دستگاه گوشی هوشمند در ۷۵ کشور با پوشش ۴G است. البته همان‌طور که اشاره کردیم، تنها کشور‌هایی مورد بررسی قرار گرفته‌اند که اطلاعات دریافتی از آن‌ها به میزان استاندارد و قابل بررسی بوده است.

بر اساس داده‌های OpenSignal، تنها ۱۶ کشور با پوشش بیش از ۸۰ درصد شبکه‌ی ۴G در جهان وجود دارند که ۵ کشور در ۶ ماه اخیر به این جمع پیوسته‌اند.

مبنع : بخش فناوری اسکای رز / زومیت

درباره ی گل رز

همچنین ببینید

مضرات امواج وای فای

مضرات امواج وای فای

اگر شب ها نزدیک موبایل و یا تلفن بی سیم و یا وای فای بخوابیم، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *